Strona główna » Wielkanoc

Wielkanoc


Przygotowaliśmy dla was specjalną ofertę na Wielkanoc 2023. Warto wcześniej pomyśleć o tym, jak udekorujemy nasz dom z okazji świąt Wielkiej Nocy, by potem nie musieć się stresować zakupami na ostatnią chwilę.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz dekoracje wielkanocne, pasujące do każdego pomieszczenia, takie jak obrusybieżniki, haftowane serwety,  ozdoby wielkanocne oraz akcesoria Wielkanocne oraz wiele więcej. Poszukujesz dekoracji wielkanocnych ? Sprawdź naszą ofertę. 
 

Wielkanocne symbole – co oznaczają?


Trudno wskazać bardziej radosne i kolorowe święto w tradycji chrześcijańskiej niż Wielkanoc. Wspólna wizyta w kościele ze święconką, dekorowanie stołu, niedzielne śniadanie w gronie najbliższej rodziny to tylko niektóre elementy, jakie wchodzą w skład obchodów tych wiosennych świąt.
 

Zmartwychwstanie – czas radości!


Dlaczego Wielkanoc to święto radosne? Po wielu dniach cierpień Jezus zwycięża nad grzechem i zyskuje nieśmiertelność. Zmartwychwstaje, dając innym świadectwo wiary, pokory oraz zupełnego oddania Bogu. Właśnie dlatego Wielkanoc to czas szczególny w życiu każdego chrześcijanina. Nie bez przyczyny z taką pieczołowitością podchodzimy wówczas do przygotowań - na przykład sięgamy po przeróżne dekoracje, aby nadać wnętrzu więcej lekkości i optymizmu.
 

Symbolika świąt: co oznacza baranek, jajko czy wiklina?


Wielkanoc pełna jest przeróżnych symboli, które w mniej lub bardziej bezpośredni sposób nawiązują do chrześcijańskiej opowieści o zmartwychwstaniu. W zestawieniu tym nie brakuje zwierząt, roślin czy szczególnych potraw. Poznajmy ich znaczenie, aby jeszcze lepiej przygotować się do świętowania.

W tygodniu poprzedzającym Wielką Niedzielę nie bez przyczyny sięgamy po wizerunek baranka. To właśnie jagniątko jest oznaką zmartwychwstania Jezusa, a także tak powszechnie przypisywanych zwierzątku cech, jak czystość i niewinność. Barankowi nierzadko towarzyszy zajączek - symbol nieco bardziej nawiązujący do tradycji świeckiej. Zwiastuje nadejście wiosny i towarzyszące temu szczęście, nie bez przyczyny więc znajduje dla siebie miejsce w koszyczku ze święconką.

Kurczaczek i jajko to elementy, które swoją symboliką nawiązują do chrześcijańskich wartości, takich jak odrodzenie czy zwycięstwo życia nad śmiercią. Właśnie dlatego na wielkanocnym stole nigdy nie powinno zabraknąć jajek – czy to malowanych, czy gotowych do zjedzenia, czy w postaci zachwycających dekoracji! Podobnie zresztą, jak wierzbowych gałązek. Istnieje mnóstwo pomysłów na to, jak udekorować dom przy pomocy wikliny: koszyki, naturalne podkładki na stół, wieńce oraz bukiety przeplatane tulipanami czy bukszpanem to tylko niektóre inspiracje.
 

Wiosenne święta - radosne przygotowania


Nie potrzeba wiele, aby z radością wejść w wielkanocny czas. Wystarczy wiedzieć, co oznaczają poszczególne symbole, a udekorowanie domu na święta nie będzie stanowiło żadnego problemu!

Darmowa wysyłka od 300zł

Wysyłamy błyskawicznie
Wysyłka w 24h

Profesjonalne doradztwo

Zakupy bez rejestracji

ZIK
© 2019 zik.pl
wszelkie prawa zastrzezone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu